Отборът на Пари Сен Жермен компрометира сериозно амбициите си за

...

Лил поглежда смело към титлата след успех в дербито с Пари Сен Жермен

Отборът на Пари Сен Жермен компрометира съществено упоритостите си за поредна шампионска купа на Франция. В пряк конфликт за лидерската позиция в Лига 1, селекцията на Маурисио Почетино позволи проваляне с 0:1 от Лил.

Двубоят на " Парк де Пренс " ще бъде запомнен и от следващия червен картон на Неймар поради скандал със съперников състезател.
 Леонардо: Представянето на Килиан напоследък е извънредно

" Като цяло футболистите на ПСЖ желаят да остават тук "

След успеха Лил се изкачи преди всичко в класирането с 66 точки. Втори е точно отборът на парижани с 63.

ПСЖ сътвори първата заплаха в срещата, като в 15-ата минута Килиан Мбапе бе изведен на добра позиция, само че ударът му в долния десен ъгъл бе отразен от Майк Майнан. Само 5 по-късно Лил поведе. Иконе откри Джонатан Дейвид на границата на наказателното поле, той стреля, като топката се отклони в тялото на защитник и не остави никакви шансове на Кейлор Навас да реагира.
 Неймар получава по три милиона евро на месец в ПСЖ

Френският " Екип " разкри рекордьорите по заплати

В 55-ата минута Неймар нахлу в наказателното поле на Лил и падна, само че съдията реши, че няма нарушаване. Малко преди края на срещата гостите бяха покрай второ попадение след удар на Бурак Йълмаз. Кейлор Навас обаче показва страховит инстикт и избави. В 90-ата минута ПСЖ остана с човек по-малко на терена, откакто Неймар получи втори жълт картон от Беноа Бастиен.