Отборът на Оксер победи Страсбург с 1:0 като домакин в

...

Първи домакински успех за Оксер

Отборът на Оксер победи Страсбург с 1:0 като хазаин в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1. С триумфа Оксер се изкачи на пето място във краткотрайното класиране със 7 точки. Страсбург към момента няма победа от началото на сезона и е 17-и в подреждането с 2 точки в актива си. Единственото попадение в мача осъществя Гаетан Перин в 29-ата минута на дуела.

Още в деветата минута Димитри Лиенар получи отличен пас в офанзива за гостите, само че пропусна. Кевин Гамейро пропиля друга добра опция за Страсбург в 28-ата минута преди Гаетан Перин да открие резултата за домакините с попадение минута по-късно.

Хамза Сахи падна в наказателното поле на гостите в 50-ата минута, само че реферът подмина претенциите на футболистите на Оксер за дузпа. Пет минути преди края на постоянното време Кевин Гамейро можеше да изравни за Страсбург, само че не съумя да насочи задоволително мощен удар.