Отборът на Норич постигна първи успех след завръщането си във

...

Финландска голова машина блести във Висшата лига

Отборът на Норич реализира първи триумф след завръщането си във Висшата лига . Седмица след тежката загуба от Ливърпул, " канарчетата " се реваншираха на своите почитатели с непредвиден погром над Нюкасъл 3:0.

В воин за домакините се трансформира финландската голова машина Тему Пуки , който осъществя всичките попадения на " Креръл Роуд ". Начало на головото шоу бе положено в 32-ата минута, когато нападателят осъществя с фамозно воле. Севернякът повтори упражнението в 63-ата, откакто насочи шут по земя сред краката на редица последователи, затруднил оптимално Дубравка.
 Снимка 439041
Източник:

И с цел да бъде шоуто цялостно, финландецът оформи своя хеттрик в 75-ата минута. Честта на " джордитата " пък ненапълно бе непокътната от почетния гол на Шелви.

Евертън също зарадва своите почитатели , откакто взе предстоящ триумф при семейството си на разколебания от началото на шампионата отбор на Уотфорд с 1:0 . Единственото попадение в мача падна още в 10-ата минута, а негов създател стана Бернард . Бразилският национал получи пас от дълбочина, след което навлезе в полето на " стършелите " и насочи към близкия ъгъл на Фостър.
 Арсенал съумя да измъкне победа над Бърнли, Себайос с две асистенции

Следващият мач на Арсенал е посещение на Ливърпул.

Гостите може да съжаляват, че не си потеглиха най-малко с точката, защото през второто полувреме Трой Дийни и Роберто Перейра направиха доста съществени пропуски.
 Снимка 439036
Източник:

Брайтън и Уест Хям изиграха здрав мач на " Амекс Стейдиъм ", завършил при тъждество 1:1. Всичко по-интересно се случи след паузата. " Чуковете " откриха резултата в 61-ата минута, когато Хавиер Ернандес оползотвори пас на Ланзини. На " чайките " обаче бяха нужни едвам четири минути, с цел да оформят ремито, когато означи Тросар.

Астън Вила към момента не може да се настрои към Висшата лига, откакто този следобяд бирмингамци позволиха втора поредна загуба . Този път те сведоха глава на собствен терен, а в ролята на техен екзекутор влязоха " черешките " от Борнемут .
 Ливърул завоюва гостуването си на Саутхямптън с 2:1
Грешка на Адриан принуди Ливърпул да трепери против Саутхямптън, успеха въпреки всичко беше за мърсисайдци

Селекцията на Юрген Клоп победи с 2:1 на " Сейнт Мери "

Селекцията на Еди Хау ненапълно реши всичко още до 12-ата минута, когато водеше с 0:2. Първо от дузпа се разписа Джошуа Кинг, а по-късно в прегръдките на своите сътрудници попадна и Хари Уилсън.
 Снимка 439035
Източник:

Надеждите на Вила се върнаха в 71-ата минута, когато Дъглас Луис върна един гол. За повече обаче селекцията на Дийн Смит нямаше сили.