Отборът на Монтана започна с победа пролетния дял от първенството

...

Монтана с драматичен успех над Литекс /снимки/

Отборът на " Монтана " стартира с победа пролетния дял от шампионата на Втора лига.
В откриващата среща за сезона възпитаниците на треньора Николай Митов се постановиха с 2:1 над " Литекс " (Ловеч) на стадион „ Огоста “.
Франк Ландри преди почивката и Никола Борисов в заключителните секунди на мача се разписаха за домакините, прецизен за гостите бе Илиян Капитанов (51). Неприятна травма в средата на второто полувреме получи централният бранител Костадин Илиев.
Преди началото на дуела капитаните на двата тима и съдийската бригада позираха с фланелка с надпис „ Подкрепа за българските капитани “. По този метод те се включи в акцията за освобождението на моряците Любомир Чанев и Данаил Веселинов, които бяха арестувани дружно с кораба Galaxy Leader на 19 ноември 2023 година.
Срещата стартира с напън на " Монтана " и в 4-та мин. Димитър Буров центрира от корнер, а топката кацна на напречната греда и излезе в навън. Пет по-късно Богдан Костов откри майсторски в пеналта Владислав Цеков-Каската, той стреля с глава, само че в десния непряк дирек.
" Литекс " отговори с удар на Капитанов минал около вратата. В 14-та мин. Буров центрира от ляво, а на далечната греда Стивън Киролов засече, само че в навън. След 10 минути топовен изтрел от надалеч на Костов мина над напречната греда.
В 34-та мин. " Монтана " най-сетне материализира превъзходството си. Богдан Костов с ново точно центриране откри Цеков в наказателното поле, той смъкна с гърди на Франк Ландри и 23-годишният камерунски полузащитник, с френски паспорт, изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл. Секунди преди почивката Михаил Минков можеше да изравни, само че вратарят Васил Симеонов сподели класа и избави.
Второто полувреме стартира с бомбен шут на Стивън Кирилов и блестяща интервенция на младия пазач на гостите Алекс Божев. В 51-та мин. " Литекс " съумя да изравни. Александър Бучков бе изведен самичък против вратаря от Иван Иванов, ударът му обаче срещна напречната греда, а при добавката Илиян Капитанов не сгреши. В 62-та мин. домакините желаеха дузпа за нарушаване против Кирилов, а секунди по-късно той стреля с глава, само че в навън. В 78-та мин. Кевин Беманга мина през няколко футболисти на гостите и насочи технично топката към вратата, само че тя срещна напречната греда.
В последната минута на постоянното време стадионът избухна. Буров центрира остро от фаул от ляво, а Никола Борисов засече ефектно с глава и донесе трите точки за " Монтана "

" Монтана " – " Литекс " 2:1

" Монтана ": Васил Симеонов, Богдан Костов, Никола Борисов, Димитър Буров, Костадин Илиев (67-Стефан Каменов), Франк Ландри (82-Антон Тунгаров), Стивън Кирилов, Александър Тодоров, Владислав Цеков (75-Филип Ежике), Илия Русинов (67-Александър Аспарухов), Кевин Беманга.

" Литекс ": Алекс Божев, Александър Ангелов, Михаил Минков, Росен Маринов, Александър Бучков, Сулиман Абдуганию, Георги Стайков, Иван Иванов (90-Виктор Василев), Кингсли Бучи, Евгени Игнатов (87-Иван Пенев), Илиян Капитанов-кап. Треньор: Ален Тупаич.

Голмайстор: 1:0 Франк Ландри (34), 1:1 Илиян Капитанов (51), 2:1 Никола Борисов (90).

Главен арбитър: Любослав Любомиров.
Асистенти: Дарин Иванов, Стоян Стоянов.

Жълти картони: Костадин Илиев, Франк Ландри, Александър Тодоров (Монтана); Иван Иванов (Литекс).

Стадион: „ Огоста ”-250 фенове. .
Източник: bulnews.bg