Отборът на Монтана загуби с 0:3 (-22, -19, -17) от

...

Монтана с първа домакинска загуба за сезона /снимки/

Отборът на " Монтана " загуби с 0:3 (-22, -19, -17) от ЦСКА в дербито на XXII кръг от шампионата на Супер Волей.
Поражението бе първо за водения от треньора Даниел Пеев отбор в зала „ Младост “ от началото на сезона и то му коства четвъртото място, на което към този момент са алените от София.
Мачът стартира добре за домакините, които водеха в резултата доникъде на първия гейм, само че по-късно играта им се разтрои, а противникът им употребява това и затвори гейма на 22. Следващите две елементи минаха под диктовката на гостите, които ги завоюваха, ненадейно и за самите тях, относително леко.
Кристиан Валчак бе най-резултатен за " Монтана " с 12 точки (1 блокада), Фахри Путратама приключи с 10 т. (1 блокада).
За ЦСКА Страхиня Бързакович се отличи със 17 точки (1 ас), 12 т. добави Тодор Вълчев (2 аса, 3 блокади). MVP на дуела стана разпределителят на столичани Владимир Станков.
Гостите за следващ път се радваха на голяма поддръжката от трибуните, а след края на мача треньорът Сашо Попов се качи при почитателите и получи като подарък специфична фланелка на Дивизия Монтана.
Източник: bulnews.bg