Отборът на Монтана прекъсна серията си от 4 поредни мача

...

Резерви донесоха победата на Монтана над Марек /Дупница/

Отборът на " Монтана " прекъсна серията си от 4 следващи мача без победа на стадион „ Огоста “, откакто се наложи с 2:1 над " Марек " (Дупница).
Влезлите като запаса след почивката Владислав Цеков-Каската и Александър Тодоров донесоха трите точки за домакините, а Димитър Буров изпусна дузпа при резултат 0:0. Гостите поведоха в 43-та мин., само че през второто полувреме бяха принудени да се бранят.
Двата тима направиха извънредно оспорван и стойностен мач, подкрепени и от основния арбитър Любомир Вушовски, който пусна по-свободна игра. Противно на упованията футболистите на " Марек " постановиха надзор първоначално и пред Николай Ганчев ои Георги Божилов се откриха положителни благоприятни условия за гол. В 14-та мин. домакиниите желаеха дузпа, откакто Ришард-Стивън Сила нахлу в наказателното поле, само че бе избутан в тил от Боян Стойнев. Реферът обаче бе покрай обстановката и реши, че нарушаване няма.
В 32-та мин. Ганчев изведе Валери Йорданов самичък против вратаря, само че Васил Симеонов мазета с крайник. В ответната офанзива монтанци още веднъж желаеха дузпа, откакто бранител на " Марек " игра с ръка, само че сигнал още веднъж не последва. В 35-та мин. след осъществяване на корнер топката се отби от ръката на Божилов и този път Вушовски уточни бялата точка. Капитанът Буров се нагърби с осъществяването, само че вратаря Константин Костадинов избави, а по-късно трима футболисти на " Монтана " не се ориентираха добре на метри от голлинията. Две минути преди почивката Николай Ганчев бе открит с отдалечен пас, пребори се с двама футболисти на домакините и изпрати топката в мрежата.
През второто полувреме монтанци постановиха тотална доминация и пред вратата на гостите стана горещо. Емил Янчев, Антон Тунгаров и Стефан Каменов обаче изпуснаха да изравнят. Най-чистото състояние се откри пред Ришард-Стивън Сила в 69-та мин., който от непосредствена непосредственост стреля в навън.
Резултатът бе подравнен в 76-та мин. Тогава Буров центрира от ляво и Влади Цеков засече с глава в мрежата за 1:1. Домакините продължиха да нападат и в третата минута на добавеното време обратът бе факт. Александър Тодоров овладя една изрината топка и с шут от 25 метра я изпрати в долния десен ъгъл. Малко по-късно Цеков изпусна от близо да повиши.

" Монтана " – " Марек " (Дупница) 2:1

" Монтана ": 30.Васил Симеонов, 15.Богдан Костов, 5.Денис Динев, 14.Димитър Буров, 18.Костадин Илиев (78-10.Александър Тодоров), 6.Франк Ландри, 23.Антон Тунгаров, 24.Емил Янчев, 7.Ришард-Стивън Сила (84-21.Ивайло Тодоров), 22.Стефан Каменов (66-19.Владислав Цеков), Кевин Беманга.

" Марек ": 21.Константин Костадинов, 32.Александър Башлиев, 9.Росен Йорданов, 5.Боян Стойнев, 44.Христо Каймакански, 71.Димитър Илиев, 14.Александър Близнаков, 77.Милен Иванов, 94.Георги Божилов(64-7.Андон Гущеров), 8.Валери Йорданов (53-88.Даниел Гогов), 10.Николай Ганчев. Треньор: Танчо Калпаков.

Голмайстори: 0:1 Николай Ганчев (43), 1:1 Владислав Цеков (76), 2:1 Александър Тодоров (90+3).

Главен арбитър: Любомир Вушовски.
Асистенти: Георги Великов, Марин Бонев.

Жълти картони: Костадин Илиев (Монтана); Боян Стойнев (Марек).

Стадион: „ Огоста ”-100 фенове.

Източник: bulnews.bg