Отборът на "Монтана" победи като гост "Берое" (Стара Загора) с

...

Монтана разплака Берое в неговата зала и оглави класирането преди плейофите

Отборът на "Монтана " победи като посетител "Берое " (Стара Загора) с 83:75 в среща от последния XIIкръг от шампионата на „ А” група, първа четворка. По този метод възпитаничките на треньора Стефан Михайлов се изкачиха на първото място в класирането (10 победи 2 загуби) и ще имат преимущество от едно домакинство допълнително в идните плейофи за купата. Финалната среща ще се играе до три победи от пет мача.
Двубоят стартира равностойно, а монтанчанки нанесоха своя удар в края на втората част, когато направиха серия от 13:2. След почивката гостите не позволиха да бъдат застигнати и справедливо победиха. Националката Христина Иванова изигра следващия си мощен мач за "Монтана ", като стана и топ-реализатор на мача с 28 точки. Виктория Стойчева се регистрира с 18 т. за победителките, с 14 т. приключи Радостина Димитрова. Милена Томова бе най-полезна за "Берое " с 18 точки и 10 борби).

"Берое " – "Монтана " 75:83 (23:22, 17:25, 16:14, 19:22)

"Берое ": Карина Константинова 4, Теодора Динева 6, Виолина Кочева 8, Радослава Бъчварова 2, Милена Томова 18 (Гергана Иванова 18, Петя Бояджиева 15, Христина Тютюнджиева 4, Александра Н. Петрова). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана ": Виктория Стойчева 18, Цветомира Шаренкапова 5, Габриела Костова 6, Димана Макариева 5, Христина Иванова 28 (Радостина Димитрова 14, Мария Желязкова 4, Надежда Симеонова 3). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Мартин Хорозов, Ивайло Ресиловски, Стефан Стефанов.

Зала: „ Общинска”-250 фенове.
Източник: bulnews.bg