Отборът на Монтана 2003 надигра боснеския Бановичи (Тузла) с 91:62

...

Монтана удари босненки в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 надигра боснеския Бановичи (Тузла) с 91:62 (19:17, 24:18, 27:14, 21:13) като посетител в среща от група „ А “ в постоянния сезон на Адриатическата лига. Победата е пета за българския вицешампион, който има и една проваляне от вачалото на сезона. Тимът на Бонивичи позволи трето проваляне и към този момент е с актив 3-3.

По-силно второ полувреме обезпечи триумф за Монтана 2003. Те превъзхождаха съперника съвсем през цялата среща, преобладаваха в битката под коша (49-26) и бяха по-ефективни при стрелбата. Воденият от старши треньора Николай Господинов тим имаше задатък от 19:17 след първата четвърт, домакините поведоха за малко в началните минути на втората част, само че до почивката Монтана 2003 овладя мача и дръпна с 43:35 до почивката. През втори 20 минути българският състав напълно контролираше играта, преди финалния интервал резултатът бе 70:49, а най-голямата разлика доближи 34 точки.

Моник Рийд още веднъж бе най-полезна за Монтана 2003 с приключи с 37 точки, 12 битки и 6 асистенции. Александра Петрова осъществя 23 точки и 12 битки, а Габриела Николова се включи с 10 точки, 4 битки и 4 асистенции.

За домакините от Бановичи Айла Иканович означи 15 точки.

В идващия си мач от Адриатическата лига отборът на Монтана 2003 ще гостува на хърватския Загреб на 30 ноември.