Отборът на Монпелие с Димитър Димитров в редиците си се

...

Димитър Димитров записа 15 точки, а Монпелие победи Поатие във френския волейболен елит

Отборът на Монпелие с Димитър Димитров в редиците си се наложи над отбора на Поатие с 3:1 (19:25, 25:23, 27:25, 25:22) в мач от деветия кръг на френското елитно волейболно състезание.
Бившият диагонал на ЦСКА осъществя 15 точки - 14 от офанзива (48% успеваемост) и една обсада. Повече точки от Димитров записа съотборникът му Мориц Райхарт - 23. Монпелие се изкачи на четвърто място в класирането с 20 точки от 9 мача и е единствено на 3 точки зад водача Нант.

Тимът на Нарбон продължава серията си от загуби, като отстъпи пред Тур с 0:3 (15:25, 22:25, 16:25). Малка разтуха е, че българинът Георги Татаров бе най-резултатен от всички в мача с 16 точки - 15 от офанзива (50% успеваемост) и един ас от сервис. Блокаровачът Николай Колев оказа помощ на Нарбон с 6 точки, като всички пристигнаха след нахлуване - 60% успеваемост. Нарбон е на последното 14-о място със единствено една точка и обстановката на тима наподобява безнадеждна.

Денис Карягин игра в първите два гейма при загубата на Тулуза от Сен Назер с 0:3 (21:25, 18:25, 22:25). Бившият играч на Нефтохимик означи 5 точки - всички от офанзива. Тимът на Тулуза е на шесто място в класирането.

Петър Христосков имаше единствено епизодични появи на терена за Туркоан при победа над Шомон с 3:2 (27:25, 20:25, 23:25, 25:20, 15:11) при гостуването. Христосков извърши шест сервиса в мача, като направи една неточност от начален удар. Туркоан е на трето място в класирането с равни точки с четвъртия Монпелие.