Отборът на Милан изпусна победата в 91-ата минута при домакинството

...

Игуаин отново не стигна на Милан, росонерите се издъниха в 91-ата минута

Отборът на Милан изпусна успеха в 91-ата минута при семейството си на Аталанта от 5-ия кръг на Серия " А ". " Росонерите " водеха с 2:1 на Аталанта, само че позволиха равнене, като във втори следващ мач взимат единствено една точка. Гонсало Игуаин откри головата си сметка на " Сан Сиро " с екипа на домакините още във втората минута. Алехандро Гомес изравни в 54-ата минута, само че Джакомо Бонавентура върна преднината на " червено-черните " в 61-ата минута. Резервата Емилиано Ригони оформи крайното 2:2 в 91-ата минута.

Преди това гол на Бонавентура беше анулиран с ВАР в 20-ата минута, а два пъти и гредите помогнаха на гостите. Първо при удар на Бонавентура в 39-ата минута, а по-късно в 87-ата минута след изстрел на Игуани. Таранът вкара трети следващ гол за една седмица, само че сходно на дебютното му попадение против Каляри, тимът завоюва единствено точка.

Съставът на Аталанта пък продължи позитивната си серия против именития си съперник, като в 7 следващи мача няма проваляне, а в последните 10 мача грандът от Милано има едвам един триумф.

Наставникът на домакините Дженаро Гатузо бе направил цели девет промени в стартовия състав от успеха с 1:0 над Дюделанж преди няколко дни в Лига Европа. Единствено капитанът Алесио Романьоли и голмайсторът Гонсало Игуаин още веднъж излязоха от първата минута. Именно аржентинецът означи попадението в Люксембург, а също по този начин откри головата си сметка преди седмица в гостуването на Каляри (1:1). Деветката търсеше първи гол пред новите си тифози, който пристигна след 100 секунди.

Джанлуиджи Донарума се завърна на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Романьоли и Рикардо Родригес действаха в отбрана. Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия бяха халфовете, до момента в който Сусо и Хакан Чалханоглу партнираха на Игуаин.
Today's line-up to face Atalanta
Ecco le scelte di Mister Gattuso per #MilanAtalanta#ANewMilan pic.twitter.com/KePls5h4mi
— AC Milan (@acmilan) September 23, 2018

Така Гатузо заложи на същите 11, които стартираха титуляри при равенството (1:1) в Сардиния.

" Росонерите " имат четири точки от три мача, както и един отсрочен конфликт с Дженоа. Съставът на Аталанта, който записа две следващи загуби в калчото, дойде в Милано с упоритост да прекъсне черната си серия в шампионата, против един от противниците, срещу които играе сполучливо последните години. Бергамаските са в серия от шест следващи мача без загуба против Милан, като предходната година завоюваха с 2:0 на " Сан Сиро ". В последните си шест гостувания " нерадзурите " са спечелили три пъти в Милано, два пъти приключват наедно, а " червено-черните " имат един триумф - през 2014 година.
#MilanAtalanta
Pronti a scendere in campo
La nostra video formazione #GoAtalantaGo pic.twitter.com/zRsBFVabyM
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) September 23, 2018

Треньорът на гостите Джан Пиеро Гасперини направи две промени от провалянето с 0:2 от СПАЛ. Бившият състезател на " росонерите " Марио Пашалич и Муса Бароу смениха Емилиано Ригони и Дуван Сапата. Останалите футболисти бяха Пиерлуиджи Голини на вратата, Андреа Масиело, Хосе Луис Паломино, Рафаел Толой, Робин Госенс, Тимоти Кастане, Мартин де Роон, Ремо Фрюлер и Алехандро Гомес.
 Милан - Аталанта @@@
Двубоят стартира чудесно за домакините, които поведоха във втората минута. Това стана след красиво попадение на Игуаин. Аржентинецът засече от въздуха центриране на Сусо и откри головата си сметка пред своите нови тифози, откакто към този момент имаше две попадения надалеч от Милано. Деветката вкара в 93-ата секунда, като това е най-бързия гол за Милан в Серия " А " от пет години, подобрявайки с 18 секунди достижението на Съли Мунтари от октомври 2013 година, когато вкара във вратата на Ювентус.
В 20-ата минута Бонавентура вкара гол с глава, само че попадението беше анулирано заради засада благодарение на ВАР. При най-хубавата опция за гостите преди почивката Пашалич се размина на сантиметри с гола. Халфът не уцели вратата на Донарума с глава от един метър.

Греда избави бергамаските в 39-ата минута, когато Бонавентура стреля с глава. Секунди преди края на първата част Кесие беше изведен чудесно от Игуаин, само че полузащитникът пропусна да удвои.
На почивката Сапата и Ригони влязоха за сметка на Пашалич и Бароу. Това даде резултат, защото Аталанта стартира да играе по-активно. Именно Сапата беше покрай гол, само че Донарума избави. Вратарят обача капитулира в 54-ата минута, когато Гомес засече центриране на Сапата и от няколко метра изравни.  Милан - Аталанта @@@
Домакините имаха шанс и бързо си върнаха преднината в 61-ата минута. Сусо още веднъж проби добре отдясно и центрира остор, а връхлитащият Бонавентура прати топката в близкия ъгъл за 2:1. Попадението бе негово второ през сезона.
Игуаин и Голини се сблъскаха неприятно в 64-ата минута, като трябваше лекарите на двата щаба да влизат на терена, а южноамериканецът получи и жълт картон.

Донарума трябваше да избавя в 82-ата минута, до момента в който деветката на домакините се размина с втори гол в 87-ата минута, когато удари дясната греда.
Последните минути Аталанта натисна и търсеше равнене. Донарума излезе неприятно в 88-ата минута, само че Родригес мазета на голлинията и резервира преднината на Милан.

Това обаче продължи единствено две минути, защото в 91-ата минута Ригони вкара за 2:2. Защитата на Милан проспа следващото центриране, като Сапата стреля, Донарума избави, само че Ригони от два метра прати топката в мрежата при добавката. Домакините желаеха засада, само че такава нямаше.
Така " росонерите " още веднъж се издъниха против Аталанта, като останаха с една победа в последните 10 мача с този съперник. Освен това момчетата на Гатузо имат единствено пет точки от четири мача. Такъв актив имат и футболистите на Гасперини, само че от пет дуела.

На " росонерите " предстоят две гостувания на Емполи и Сасуоло през идната седмица, до момента в който " нерадзурите " одобряват Торино и гостуват на Фиорентина.