Отборът на Майнц 05 надви с 2:1 гостуващия Аугсбург в

...

Майнц направи обрат в последния дъх на мача

Отборът на Майнц 05 надделя с 2:1 гостуващия Аугсбург в мач от третия кръг на Бундеслигата. Гостите водеха до 87-ата минута, когато Антъни Уджа изравни. В 92-ата след неточност на вратаря домакините съумяха да стигнат до успеха. Успехът качи Майнц на петата позиция в класирането. В деветата минута Михаел Грегорич прати топката в мрежата на Майнц. Видеоповторенията обаче помогнаха на съдията да вземе вярното решение и да назначи засада, поради която резултатът остана 0:0. Постепенно домакините изнесоха играта по-напред и сътвориха няколко положения. При корнер в 23-ата минута Робин Куайсон беше оставен самичък на седем метра от голлинията, само че стреля над гредата. В 30-ата Жан-Филип Матета изскочи фронтално против вратаря Фабиан Гийфер, само че по този начин и не измисли по какъв начин да го преодолее и статичният пазач се оправи. В добавеното време на първото полувреме Матета вкара, на стадиона към този момент звучеше песничката за гол, когато съдията отсъди нарушаване в офанзива и ликвидира попадението.
След почивката Майнц игра офанзивно и търсеше гола, само че когато като че ли пристигна умората, баварският отбор осъществя. Жи Дон-Вон изрита топката от далечна отдалеченост (от 25 метра) и свари неопитен вратаря - 0:1. Антъни Уджа изравни в 87-ата минута, ориентирайки се най-хубави при свободен удар. В 92-ата домакините направиха цялостен поврат. След хвърлен тъч вратарят на гостите излезе напред и боксира, само че освободи вратата си. Александру Максим стреля неотложно от пеналта и прати топката в неохранямо от бранители зона - до гредата. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 3 кръг, събота 15 септември  Майнц 05 2:1краен резулат  Аугсбург