Отборът на Мартин Минчев - Спарта (Прага), разби състава на

...

Мартин Минчев се разписа в голово шоу от чешкото първенство

Отборът на Мартин Минчев - Спарта (Прага), разруши състава на Бохемианс 1905 с 6:2 в гостуването си от 19-ия кръг на чешката Фортуна Лига.

Срещата стартира отлично за клуба на българския нападател и скоро след началото резултатът бе открит от Ладислав Крейчи II (15`). Истинската голова фиеста пристигна след почивката. Малко след подновяването на играта Алеш Чермак (48`) от домакините изравни. След това обаче Спарта (Прага) небрежно вкара три гола и закупи удобна преднина. Първо се разписа Лукаш Хараслин (56`), след това дузпа бе осъществена от създателя на първия гол Ладислав Крейчи II (60`), а четвъртият гол осъществя Томаш Чванчара (67`). Малко по-късно съдията отсвири нова дузпа, само че този път в интерес на Бохемианс 1905, която бе осъществена от Алеш Чермак (70`). Малко по-късно пети гол за Спарта (Прага) означи Ян Кухта (81`), а малко преди последния съдийски сигнал Мартин Минчев (90`) оформи крайното 2:6.

С триумфа тимът на българския нападател резервира третото си място в класирането и събра актив от 39 точки, като има цели 10 точки преднина пред четвъртия Словачко.

21-годишният българин е един от най-продуктивните играчи в клуба си, като се разписва във втори следващ турнирен мач за своите. В предходните сезони има не малко голове и в шампионата Лига Европа.

Снимки: Sportal.bg