Отборът на Марица (Пловдив) се наложи с 3:1 (25:22, 26:28,

...

Марица с първа победа в полуфиналния плейоф срещу Славия

Отборът на Марица (Пловдив) се наложи с 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:12) гейма над Славия като хазаин в първи полуфинален плейоф в Националната волейболна лига за дами. По този метод шампионките поведоха с 1:0 победи в серията със столичния отбор, която се играе до два триумфа от три срещи.

Двубоят стартира равностойно и двата състава вървяха точка за точка до 16:16, когато домакините съумяха да отворят разлика и да поведат с 20:16. Славия обаче отговори със серия от 5 безответни точки и " белите " влязоха в заключителната част от гейма с задатък от 22:21. В решаващите моменти обаче шампионките демонстрираха по-голямата си класа и затвориха първата част след 25:22.

Вторият гейм още веднъж започва с поделено превъзходство и двата отбора бяха близко в резултата доникъде на частта, когато гостите от София отвориха задатък от 17:12. Славия задържа преднината си и стигна до две благоприятни условия да завоюва гейма при 24:22, само че ги пропусна. Марица на собствен ред получи геймбол при 25:24, който обаче " жълто-сините " също не оползотвориха, а " белите " бяха по-концентрирани в заключителните моменти, с цел да изравнят след 28:26 във втората част.

Успехът във втория гейм донесе подтик в играта на Славия, само че домакините демонстрираха по-ефективна игра в нахлуване в третата част, което разреши на шампионките да поведат още веднъж в резултата след 25:19.

Гостите от София стартираха четвъртия гейм със серия от 4 безответни точки, само че Марица бързо съумя да откри правилния темп в играта си и възпитаничките на Борислав Крачанов не оставиха шансове на своя конкурент в четвъртата част, с цел да се поздравят с крайния триумф след безапелационното 25:12, като по този метод " жълто-сините " поведоха с 1:0 победи в полуфиналния плейоф.

Вторият дуел от серията е в четвъртък (30 март) от 18:30 часа в зала " Панайот Пондалов " в столицата.