Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на

...

Манчестър Юнайтед се справи с Уиган и извади късмет в жребия за ФА Къп

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на Купата на Футболната асоциация, откакто победи Уиган с 2:0 като посетител. " Червените дяволи " преобладаваха при визитата си на третодивизионния отбор и пропуснаха да запишат по-изразителен триумф.

Головете за тима на Ерик загар Хаг означиха Диого Дало в 22-та минута и Бруно Фернандеш от дузпа в 74-та минута, а и гредите на няколко пъти избавиха вратата на домакините. Играчите на Юнайтед насочиха общо 13 точни удара към противниковата врата.

Така Манчестър Юнайтед се върна на победния път след загубата от Нотингам Форест в края на предходната година. " Червените дяволи " имаха шанс и в жребия за идващия кръг, който им отреди посещение на непрофесионалния Ийстли или четвъртодивизионния Нюпорт, които ще играят реванш,

Носителят на трофея Манчестър Сити ще има тежка задача в идващия кръг - посещение на Тотнъм, до момента в който Челси ще бъде хазаин на Астън Вила. Участието си в шампионата продължава и шестодивизионния Мейдстоун Юнайтед, който ще гостува на Ипсуич Таун.