Отборът на Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 4:2 като

...

Манчестър Сити продължава защитата на титлата си след обрат над Кристъл Палас

Отборът на Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 4:2 като посетител в среща от 32-ия кръг на британската футболна Висша лига. „ Гражданите “ се изкачиха на второ място във краткотрайното класиране със 70 точки, колкото има водачът Ливърпул и са с 2 точки повече от третия Арсенал, само че и двата отбора са с мач по-малко.

Домакините от Кристъл Палас осъществиха за 1:0 още в третата минута, когато Жан-Филип Матета бе изведен чудесно в предни позиции и преодоля вратаря на Сити Щефан Ортега.

Гостите бяха покрай равнене в 11-ата минута след рисков удар на Родри, само че Дийн Хендерсън опази вратата си. Две минути по-късно обаче Кевин де Бройне означи изравнително попадение за Манчестър Сити, пращайки топката в горния десен ъгъл.

В 38-ата Джордан Аю можеше отново да изведе домакините напред в резултата, само че удари греда.

Манчестър Сити поведе две минути след подновяването на играта през второто полувреме. 19-годишният Рико Люис се озова в добра позиция и стреля край Хендерсън, с цел да донесе задатък за „ жителите “.

Гостите усилиха преднината си в 66-ата минута, когато Де Бройне откри с комфортен пас Ерлинг Холанд и нападателят бе прецизен, вкарвайки 30-ия си гол за сезона.

Малко по-късно, в 70-ата минута, Кевин де Бройне означи втория си гол в мача след асистенция на испанеца Родри и №100 с екипа на Манчестър Сити, ставайки третия най-хубав изпълнител в историята на клуба.

В 86-ата минута френският нападател на Кристъл Палас Одсон Едуар оформи крайното 2:4.