Отборът на Лудогорец гостува на Спартак Търнава в мач от

...

НА ЖИВО: Спартак Търнава vs Лудогорец 0:0, орлите продължават с натиска

Отборът на Лудогорец гостува на Спартак Търнава в мач от груповата фаза в Лигата на конференциите. Резултатът е 0:0. Попадение на Текпетей бе анулирано в 23-ата минута.

Срещата стартира с лек напън от " орлите ", които още в първата минута направиха заплаха. Текпетей опита да изведе Дуа в наказателното поле на Спартак и се получи, само че ударът на швейцареца беше блокиран. В осмата минута Антон Недялков видя Квадво Дуа, а нападателят овладя с тил към вратата на Такач. Той разпредели вляво към Кайо Видал, но пасът на бразилеца за Пьотровски не беше прецизен.

Методичният напън на " орлите " продължи, а Фон Витри пусна към Дуа в 10-ата, само че пасът пристигна леко бърз за стрелеца на разградчани и Такач улови. Логично, Лудогорец поведе против Спартак Търнава с 1:0 след 23 минути игра. Тогава Кайо Видал получи топката в наказателното поле на словаците, само че Штетина с шпагат блокира бразилеца. Топката остана в ничия земя, само че откъм гърба пристигна Текпетей, който шутира доста мощно с десния крайник и не остави безусловно никакви шансове на Такич. Реферският екип обаче изчака да удостовери попадението и след двуминутно преразглеждане регистрира, че при паса Видал е бил зад защитата на Спартак и попадението беше анулирано.

В идната офанзива Адриан Зелякович опита да нападна родната врата, само че ударът на №80 от Спартак Търнава отиде доста високо. В 29-ата минута Доминик Такич направи извънредно избавяне, отразявайки удара с глава на Якуб Пьотровски. Полякът получи чудесно центриране отляво, а по-късно Квадво Дуа опита да шутира през бранител на Търнава със странична ножица, само че не съумя, а в последна сметка Текпетей прати топката навън.

Разградчани осъществя фантастично нахлуване на старта на второто полувреме, а Педро Нареси се озова очи в очи с Доминик Такич. Стражът на Спартак излезе и съкрати ъгъла за удар, а той отиде право в тялото му и топката излезе корнер. След центрирането на Текпетей защитата на Търнава почисти още веднъж.

Седем след подновяването Текпетей опита доста мощно центриране в наказателното поле на " белите ангели ", но Якуб Пьотровски не съумя да засече. В 55-ата Фон Витри се понесе вдясно и комбинира с Квадво Дуа. Швейцарецът насочи удар от междинна отдалеченост с левия крайник, но Такич избави.

Малко преди да бе минал час игра " орлите " осъществиха контранападение отляво, а опитът на Кайо Видал бе блокиран от Себастиан Коша и кълбото отиде в ъглов удар.

LIVE / Спартак Търнава - Лудогорец 0:0

Рефер: Виталийс Спасьонниковс (Латвия)

Стадион: " Антон Малатински " (Търнава, Словакия)

Спартак Търнава : 71. Доминик Такач, 24. Кристиан Кощърна, 2. Лукаш Штетина, 26. Себастиан Коша, 23. Ерик Даниел, 25. Филип Байнович, 80. Адриан Зелякович, 28. Мартин Буката, 97. Келвин Офори, 57. Михал Дуриш, 11. Филип Азанго

Резерви:  72. Мартин Вантруба, 4. Николас Горосито, 5. Миха Компан Брезник, 6. Роман Прохазка, 7. Марко Джуричин, 13. Марек Уйлаки, 17. Якуб Паур, 18. Мартин Шулек, 20. Азиз Осени, 27. Жан Бернат, 29. Мартин Микович

Треньор: Михал Гашпарик

Лудогорец : 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей

Резерви : 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Мунир Шуриар, 17. Сон, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо