Отборът на Локомотив Пловдив започна успешно сезон 2022/23 в родната

...

Индивидуални проблясъци донесоха успешен старт на Локо Пд в efbet Лига

Отборът на Локомотив Пловдив стартира сполучливо сезон 2022/23 в родната efbet Лига. „ Смърфовете “ завоюваха с 2:1 семейството си на Пирин, в формалния дебют на своя ментор Александър Томаш.

Срещата не стартира добре за пловдивчани, които позволиха гол в 10-ата минута дело на Костов. Попадението бе гледано към 3 минути от ВАР буса, само че първичните опасения за засада не се оправдаха. Локомотив съумя да изравни 180 секунди преди края на първата част, когато Карагарен отстрани четирима играчи и откри Боруков, а таранът от броени метри наказа Георгиев.

Пълният поврат пък пристигна четвърт час след старта на второто полувреме, когато Витанов с двама души на гърба асистира на Карагарен, който с техничен удар разпечата вратата на благоевградчани, с цел да донесе обрата.

Веднага след началния съдийски сигнал Локомотив опита няколко състоятелни офанзива, като към 60 секунди трябваха за първата обстановка - Карагарен откри с центриране Боруков, само че изстрелът на младия таран с глава не откри очертанията.

Станислав Костов откри, откакто топката малко инцидентно се озова у него след удар на съотборник и рикошет, и той с удар от близко наказа Пиргов. Главният съдия Драгомир Драганов чака решение на съдиите във ВАР буса към 3 минути преди да удостовери попадението.

Три минути преди почивката свръхестествен рейд на Карагарен бе увенчан с попадение. Фланговият футболист мина сред четирима играчи на "орлетата " и откри Боруков, който на броени метра от вратата бе безмилостен.

Пет минути след старта на втората част Боруков дръпна на спринт Бодуров по десния фланг и потърси прострелон подаване по земя в дребното наказателон поле, само че там нямаше негов съотборник. Боруков откри още едно състояние за гол, преборвайки се със Занев, само че негов съотборник пое зле топката и не можа да нанесе удар от рискова непосредственост.

Разиграване на "смърфовете " през центъра стигна до Витанов, който под натиска на двама от Пирин асистира на Карагарен, а деветката на пловдивчани с едно допиране матира Янко Георгиев.

LIVE Локомотив Пловдив – Пирин Благоевград 2:1

0:1 Станислав Костов 10`

1:1 Преслав Боруков 42`

2:1 Бирсент Карагарен 61`

Стартови сформира на двата тима:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов - 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 7. Бабакар Дион, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 14. Димитър Илиев (к)

Резерви: 23. Динко Хоркаш (вр), 5. Тодор Павлов, 6. Петър Андреев, 25. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 21. Янко Георгиев - 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев, 7. Китан Василев

Резерви: 1. Марио Кирев (вр), 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Даниел Иванов, 8. Емил Янчев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев, 2. Юки Айзо