Отборът на Ливърпул разби Челси с 4:1 у дома в

...

Ливърпул разнищи Челси на Анфийлд, победи за Тотнъм и Сити

Отборът на Ливърпул разруши Челси с 4:1 вкъщи в дербито от междинния кръг на Висшата лига. На " Анфийлд " играчите на Юрген Клоп преобладаваха тотално на терена и вкараха четири гола, а нападателят на отбора усъвършенства връх в историята на Висшата лига, като удари четири греди в един мач.

С съществена заслуга за безапелационния триумф на Ливърпул бе младият бранител на отбора Конър Брадли. 21-годишният десен бек вкара първия си гол за клуба и асистира за други две попадения, дело на Диого Жота и Доминик Собослай. В самия завършек на първото полувреме Нунес пропусна дузпа, откакто уцели греда, а в 71-та минута Кристофър Нкунку върна един гол за " сините ", само че Луис Диас постави точка на разногласието в 79-та минута.

По този метод " алените " възвърнаха преднината си от пет точки на върха в класирането на Висшата лига.

В различен мач от предходната вечер Манчестър Сити победи Бърнли с 3:1 вкъщи с два гола на Хулиан Алварес и един на Родри. Така " жителите " изостават с пет точки от мърсисайдци, като са изиграли мач по-малко.

В последния мач от сряда Тотнъм победи Брентфорд с 3:2 вкъщи. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg