Отборът на Левски записа загуба в първата си контрола в

...

Левски падна от словенци след обрат за две минути

Отборът на Левски записа загуба в първата си контрола в Хърватия. " Сините " отстъпиха с 1:2 на словенския Домжале по време на лагера си Умаг.

В 23-ата минута Марин Петков откри за " сините ", само че с попадения на Матей Подлогар в 77-ата и Габер Доброволич в 79-ата минута словенците стигнаха до цялостния поврат.

Столичани ще останат в Хърватия до 3 февруари, като отборът ще изиграе още 4 контроли – против Подбескидзе, Копер, Олимпия и Сараево. Сините " стартираха дуела настървено и се настаниха бързо в половината на своя съперник, като Найджъл Робърта насочи първия изстрел към някоя от двете порти, само че бе блокиран.

В осмата минута Левски имаше превъзходен късмет да открие, откакто Робърта притисна защитник на Домжале, който не съумя да върне по най-добия метод към вратаря си Сорчан. Стражът обаче също не съумя да избие добре топката, която попадна на крайници Марин Петков, който стреля, само че Сорчан съумя да го блокира.

Първите 15-ина минути минаха под диктовката на " сините ", които пресираха добре словенците и не им оставяха доста шансове за офанзиви.

В рамките на една минута Домжале извършиха три корнера, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред Николай Михайлов.

В 20-ата минута словенците проведоха добра офанзива отляво, само че " сините " съумяха да се оправят.

Две минути по-късно Илия Юруков проби чудесно отляво в наказателното поле и опита да откри далечния ъгъл, само че изстрелът му мина около лявата греда на Сорчан.

Силната игра на Левски даде резултат в 23-ата минута, когато поведоха. Младият Марин Петков се обърна елегантно на границата на наказателното поле и преодоля бранител на Домжале, след което от близка отдалеченост осъществя около вратаря на противника.

В 26-ата минута Юруков стреля мощно, само че и много неопределено. Халфът имаше алтернатива и да подава за Мартин Петков, който го чакаше на отлична позиция.

Малко по-късно на два пъти играчи на Домжале пробваха изстрели, които обаче бяха блокирани. Последва корнер в тяхна изгода, само че Михайлов улови безпроблемно.

В идващите минути Домжале взеха самодейността и сътвориха няколко рискови обстановки. В 35-ата минута Дарио Голобарич бе изтърван отляво в наказателното поле и стреля, само че около лявата греда на Михайлов. Минута по-късно стражът на " сините " мазета изстрел Арнел Япупович, който секунди по-късно опитва нов изстрел, само че в навън.

Пет минути пред края на първата част Левски удари греда. Алекс Петков центрира в наказателното поле отдясно, където Мартин Петков насочи отличен удар със странична ножица, само че топката се отби от лявата греда на Сорчан.

В последната минута на полувремето " сините " проведоха отлична офанзива, при която Патрик-Габриел Галчев проби независимо през центъра, след което комбинира с Марин Петков на левия фланг. Младокът пусна превъзходен успороден пас на голлинията, само че малко не доближи на Робърта да засече.

На почивката бяха осъществени много промени в състава на " сините ", като дебют прави новият вратар Звонимир Микуилич. На терена се появиха още Мартин Райнов, Стивън Петков, Здравко Димитров и Насиру Мохамед.

В 47-ата минута появилият се на почивката за Домжале Слободан Вук стреля мощно, само че в навън.

Малко по-късно Димитров насочи извеждащо подаване за Найденов в наказателното поле, само че малко не доближи на играча на " сините " да доближи до подаването.

В 53-ата минута Стивън Петков смъкна с глава за Димитров, който продължи за Галчев. Младокът напредна добре и от границата на наказателното нанесе удар, който обаче нямаше задоволително мощ и Сорчан улови.

Шест минути по-късно словенците проведоха офанзива отляво, топката стигна до Хусмани, който нанесе изстрел. Получи се рикошет и топката излезе в ъглов удар. След неговото осъществяване не се случи нищо забавно.

В 68-ата минута Бенджамин Маруш стреля рисково и топката се отби от дясната греда на Микулич.

Симеон Славчев се завърна в игра за Левски, като размени Илия Юруков.

Само в границите на две минути обаче Домжале направи цялостен поврат след разконцентрирана игра от страна на „ сините “ футболисти и в частност на новия вратар Микулич. В 77-ата минута Матей Подлогар изравни, откакто засече центриране от ъглов удар и изпревари стража на " сините ". Само две минути по-късно Габер Доброволич съумя също да изпревари Микулич и с глава означи във вратата му след центриране от свободен удар.

Веднага по-късно в игра за " сините " се появи и Валери Божинов.

До края на дуела столичани пробваха да стигнат до изравняването и имаха една отлична опция в последната минута. Славчев откри чудесно в наказателното поле Стивън Петков, който стреля от към 12 метра, само че вратаря Сорчан избави и по този начин донесе успеха за своя тим.

Левски - Домжале 1:2
1:0 Марин Петков 23'
1:1 Матей Подлогар 77'
1:2 Габер Доброволич 79'

Стартови сформира на двата тима:
Левски: 13. Николай Михайлов (к) – 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 77. Илия Юруков, 77. Тома Даске, 22. Патрик –Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 12. Николай Кръстев, 66. Пламен Андреев, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов
Източник: fakti.bg