Отборът на Левски спечели най-престижната си контрола през тази зима.

...

Левски с обрат срещу Рапид Виена в контрола

Отборът на Левски завоюва най-престижната си контрола през тази зима. В турския курорт Белек, селекцията на Петър Хубчев се наложи с 2:1 над австрийския гранд Рапид (Виена). Триумфът бе още по-сладък, защото стана факт след цялостен поврат. " Зелено-белите " бяха по-активни преди паузата и тогава справедливо поведоха след гол на Фунтас в 31-ата минута.

През втората част левскарите погледнаха надалеч по-смело към вратата на противника и в 77-ата изравниха посредством Нашименто от дузпа. До края столичани се впуснаха в офанзиви, които дадоха нужния резултат в даденото от съдията продължение. Мартин Райнов се оказа най-съобразителен при един корнер и с глава матира Нофлах за крайното 2:1.

Двата отбора заложиха на хубавичко борба незабавно след първия съдийски сигнал. Селекцията на Петър Хубчев отговаряше със забележителна експанзия на пресата, която футболистите на Рапид (Виена) пробваха да им наложат. В началните минути видяхме и много отигравания от страна на двамата вратари.
Източник: fakti.bg