Отборът на Левски Лукойл спечели дербито на XIX кръг в

...

Левски Лукойл разпиля Берое

Отборът на Левски Лукойл завоюва дербито на XIX кръг в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Берое (Стара Загора) с 98:68 (24:11; 31:20; 16:20; 27:17) в дуел, който се игра в столичната зала „ Триадица “.

Зейн Нолс беше най-резултатен за „ сините “ – 18 точки, Данило Тасич и Брендън Йънг прибавиха надлежно по 17 и 16 точки, а Христо Захариев и Чавдар Костов приключиха надлежно с по 11 и 10 точки.

Кадериън Рейнс означи 21 точки за старозагорци, а Александър Янев и Остин Прайс прибавиха надлежно по 15 и 12 точки.

Столичани започнаха извънредно мотивитрани дуела и значително убиха интригата още след първата четвърт, когато се откъснаха напред с 13 точки – 24:11. През вторите 10 минути възпитаниците на Константин Папазов не изпуснаха инциативата и справедливо на почивката към този момент бяха с 24 точки напред – 55:31.

През третата част столичани понижиха темпото, само че старозагорци не се възползваха оптимално и след 30 минути изоставането им бе 20 точки – 51:71, като в заключителната последна четеърт домакините още веднъж поеха контрола и до последния съдийски сигнал доближиха до още по-изразителна победа – 98:68.

Левски Лукойл – Берое 98:68 (24:11; 31:20; 16:20; 27:17)

Левски Лукойл: Костов 10, Смит 5, Минчев 8, Великов 8, Захариев 11 (Младенов 5, Йънг 16, Тасич 17, Леков, Нолс 18)

Берое: Прайс 12, Стоянов 2, Янев 15, С.Маринов 8, Рейнс 21 (Карамфилов, Ваклинов, Иванов 6, Уолкър 2)