Отборът на Левски играе при резултат 1:0 срещу словенския вицешампион

...

НА ЖИВО: Левски 1:0 Марибор, Хосе Кордоба се разписа

Отборът на Левски играе при резултат 1:0 против словенския вицешампион Марибор в третата си контролна среща по време на подготвителния си лагер в Белек, Турция. Хосе Кордоба откри резултата в 35-ата минута. Двубоят може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов заложи на извънредно млад състав за днешната контрола с Марибор. Неофициален дебют за „ сините “ направи Филип Кръстев, който започва от първата минута. Очаква се през второто полувреме първи минути за отбора да запише и Уелтън.

Най-възрастният в стартовата единадесеторка пък е друго ново попълнение - Цунами, който е на 26 години. Любопитното пък е, че 17-годишниият вратар Пламен Андреев изведе столичани с капитанската лента.

В предходните си два мача на турска земя Левски направи две равенства от по 1:1 против полския Гурник Забже и чешкия Бохемианс.

Левски започва по-добре инспекцията и първи провежда забавна офанзива. В четвъртата минута Марин Петков проби добре отдясно в наказателното поле, само че бе спрян в последния миг от Грегор Сикошек. Петков падна в пеналтерията, само че съдията даде знак играта да продължи.

„ Сините “ продължиха да са по-активният отбор първоначално и в деветата минута Билал Бари получи пас на границата на наказателното поле отдясно и насочи удар от придвижване, който обаче мина около дясната греда на словенците в навън.

В идващите минути играчите на Марибор пробваха да притиснат българския отбор в неговата половина, само че Левски не се тормози от това и продължи да разиграва умерено и последователно организираше офанзивите си.

В 29-ата минута Цунами нанесе мощен удар отляво на границата на наказателното поле, само че бе много неакуратен и излезе в тъч.

Две минути по-късно Марин Петков насочи първия прецизен удар в дуела, откакто стреля непосредствено от директен свободен удар ниско по терена, само че вратарят Ажбе Юг беше покрил добре десния си ъгъл и улови с плонж.

LIVE | ЛЕВСКИ – МАРИБОР 1:0

1:0 Хосе Кордоба 35'

Стартови сформира на двата тима:

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 66. Пламен Андреев (к) - 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 8. Андриан Краев ж.к. , 27. Асен Митков - 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 20. Димитър Костадинов - 19. Билал Бари

Резерви: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Иван Горанов, Уелтън, Димитър Андонов, Денис Динев, Антоан Стоянов​

Старши треньор: Станимир Стоилов

МАРИБОР (4-2-3-1): 1. Ажбе Юг – 22. Мартин Милец (к), 32. Неманя Митрович, 4. Уотсън Макс, 12. Грегор Сикошек, 29. Антоан Макамбу, 15. Ян Репас, 8. Марко Алвир, 99. Нино Жугели, 12. Джордже Иванович, 91. Огнен Мудрински​

Старши треньор: Радован Каранович