Отборът на Леванте разби с 4:0 гостуващия Реал Бетис в

...

Разяреният Леванте помете Бетис

Отборът на Леванте разруши с 4:0 гостуващия Реал Бетис в среща от 34-тия кръг на испанското състезание. Валенсианци бяха паднали до изпадащото 18-о място и това ги стимулира да зарадват почитателите си на “Сиутат де Валенсия”. Хосе Кампаня (9), Лорен Морон (32 - автогол), Хосе Моралес (56 - дузпа) и Хорхе Андухар-Коке (81) качиха “жабчетата” на 14-а позиция в класирането и заплетоха още повече жестоката битка за оцеляване в Ла Лига. В деветата минута Жасон центрира отдясно към втората греда, където Хосе Кампаня откри топката с крайник от въздуха и осъществя в близкия ъгъл от към шест метра. В 32-ата нападателят на севилци Лорен Морон си означи автогол, откакто засече топката с глава на първа греда при центриране от корнер. В 56-ата Хосе Моралес беше препънат на границата на наказателното поле и след това самичък осъществя дузпа с мощен шут. В 81-ата “синьо-червените” нанесоха нов тежък удар по своя противник. След центриране от статично състояние Коке засече топката и макар че я насочи незадоволително мощно тя не беше достигната от вратаря Пау Лопес. След няколкоминутно ревизиране дали има засада съдията зачете попадението за крайното 4:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 34 кръг, сряда 24 април  Леванте 4:0краен резулат  Реал Бетис