Отборът на Лацио записа първа победа на Олимпико от 2

...

"Лацио" най-после победи у дома

Отборът на " Лацио " записа първа победа на " Олимпико " от 2 месеца насам. " Римските орли " разгромиха с 4:0 отбора на " Кротоне " в мач от 18-ия кръг на Серия " А ".

Гостите се държаха почтено през първото полувреме и на почивката резултатът бе еднакъв - 0:0. През второто полувреме римляните подвигнаха оборотите и в 55-а минута Джордан Лукаку откри резултата с първия си гол с екипа на " Лацио ".

Треньорът на " Кротоне " потърси смяна в офанзива и в 65-а минута пусна в игра българския национал Александър Тонев, който размени румънеца Адриан Стоян. Това не донесе упования резултат, а в противен случай - " Кротоне " инкасира още три гола до края.

Чиро Имобиле вкара за 2:0 в 78-ата минута, с което прекъсна голова си суша от 324 минути без маркирано попадение. Така той извърши обещанието за нов гол, което даде на съотборниците си на коледното празненство на отбора по-рано през седмицата.

Сенад Лулич направи 3:0 в 86-ата минута, а Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0 в 89-ата.

С този триумф " Лацио " резервира петата си позиция в Серия " А " с 36 точки, до момента в който Тонев и " Кротоне " са 16-и с 15 пункта.