Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов

...

Борислав Младенов отбеляза 19 точки при шампионатна загуба на Латина

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, позволи проваляне вкъщи от Себастиани Риети със 71:84 (15:27, 28:20, 16:18, 12:19) в мач от 15-ия кръг в така наречен " Зелена група " на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 13-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във краткотрайното класиране.

И двамата българи бяха в титулярния състав на гостите. Борислав Младенов изигра мощен мач и приключи с 19 точки, 5 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 34 минути на паркета. Иван Алипиев се отличи с 10 точки, 8 битки, 2 асистенции и 1 отнета топка за 32 минути.

В идващия си мач от шампионата на 23 декември Латина ще бъде хазаин на Урания Милано.