Отборът на Ковънтри Сити победи с 3:2 Уулвърхемптън като гост

...

Ковънтри шокира Уулвс в луд мач и продължава към 1/2-финалите на ФА Къп

Отборът на Ковънтри Сити победи с 3:2 Уулвърхемптън като посетител и си обезпечи място на 1/2-финалите на ФА Къп. Интересното е, че всички попадения паднаха във второто полувреме, а последните минути бяха извънредно трагични.

Тимът от Чемпиъншип откри резултата в 53-ата минута след гол на Елис Симс. " Вълците " съумяха да натиснат в идващите минути и стигнаха до поврат с голове в 83-ата и 88-ата минута. Първо Аит-Нури вкара, а по-късно асистира на Уго Буено за 2:1.

Така Уулвс изглеждаше като сигурен полуфиналист, само че надълбоко в добавеното време Ковънтри нанесе своя удар. Първо в седмата минута на продълженията Елис Симс вкара втория си гол, с цел да изравни 2:2, а още три минути по-късно асистира на Хаджи Райт, който донесе успеха на Ковънтри.