Отборът на Коди Милър-Макинтайър Баскония загуби като гост от Валенсия

...

Баскония загуби от Валенсия в Лига Ендеса, Коди Милър-Макинтайър с дабъл-дабъл

Отборът на Коди Милър-Макинтайър Баскония загуби като посетител от Валенсия с 101:111 в мач от 28-я кръг на Лига Ендеса. И двата тима са познати с положителната си отбрана, само че един против различен направиха дуел, заслужен за НБА.

Домакините имаха задатък от 28 точки на полувремето 62:34, само че с помощта на американеца с български паспорт и Маркъс Хауърд, гостите съумяха да съкратят преднината на Валенсия до пет точки в последните пет минути. " Прилепите " не разрешиха на Баскония да създадат нещо по-сериозно и затвориха дуела 111:101.

За Валенсия Крис Джоунс и Семи Оджелейе бяха най-резултатни с 27 и 25 точки.

За гостите Маркъс Хауърд избухна още веднъж за 36 точки, а Чима Монеке и Коди Милър-Макинтайър направиха дабъл-дабъл.

С тази победа " прилепите " са с актив от 17 победи и 11 загуби, а Баскония към този момент е отвън зоната за плейофите с 15 победи и 13 загуби.