Отборът на Катар продължи защитата на титлата си от Купата

...

Катар надви Иран и ще защитава трофея си срещу Йордания

Отборът на Катар продължи отбраната на купата си от Купата на Азия, откакто победи Иран с 3:2 във втория полуфинал от конкуренцията. Пред лична аудитория на стадион " Ал Тумама " в едноименния квартал в Доха катарците надделяха своя противник в атрактивен дуел.

Иранците започнаха вихрено срещата и излязоха напред още в четвъртата минута с гол на Сардар Азмун, само че Катар отговори бързо и изравни в 17-та минута посредством Джасем Габер. Малко преди почивката домакините стигнаха до цялостен поврат след попадение на Акрам Афиф, само че в 51-та минута Иран изравни след тъкмо осъществяване от дузпа на Алиреза Джаханбахш. Решаващия гол означи Алмоез Али осем минути преди края на постоянното време, а Иран приключи срещата с 10 души след пряк червен картон на бранителя Шоджае Халилзадех в добавеното време.

Така в събота Катар ще пази трофея си от 2019 година против отбора на Йордания, който през вчерашния ден в профил Южна Корея в първия полуфинал. Двубоят в Лусаил стартира в 17:00 часа българско време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg