Отборът на Холандия записа убедителна победа с 4:0 при гостуването

...

Депай и Бабел вдъхновиха Холандия за рагром над Естония

Отборът на Холандия записа безапелационна победа с 4:0 при гостуването си на Естония в дуел от шестия кръг на евроквалификациите в група C. Над всички в този мач бяха Райън Бабел и Мемфис Депай. Първият се регистрира с два гола, а вторият с попадение и две асистенции.

В 17-ата минута Бабел засече центриране по земя на Дейли Блинд и по този начин откри резултата в интерес на “лалетата”. В 47-ата нападателят се разписа за повторно в мача след центриране на Депай. В 76-ата минута играчът на Лион също се снабди с гол след ослепително подаване на Матайс де Лихт, което трансферира цялата домакинска отбрана. В 87-ата Вайналдум оформи крайното 4:0 за гостите след центриране на Депай от директен свободен удар.
Memphis Depay marks his 50th Netherlands appearance with a goal. pic.twitter.com/F87Sutyn57
— Squawka News (@SquawkaNews) 9 септември 2019 година Холандия е на трето място в групата с 9 точки от четири срещи, до момента в който Естония е на последната пета позиция без актив от пет дуела. ЕВРО 2020 6 кръг, понеделник 9 септември  Естония 0:4краен резулат  Холандия