Отборът на Херта най-сетне извоюва успех в Бундеслигата този сезон

...

Херта се отлепи от дъното с първа победа

Отборът на Херта най-накрая извоюва триумф в Бундеслигата този сезон след 2:1 над Падерборн 07 в среща от петия кръг. Преди тази среща двата отбора бяха съседи на дъното с по една точка. Джавайро Дилросън (10) и Мариус Волф (52) се разписаха за Херта. За Падерборн вкара Бен Цолински в 54-ата. В десетата минута Джавайро Дилросън раздра отбраната на гостите. Той се вряза в наказателното поле, преминавайки през трима-четирима бранители, след което вкара с удар от 10 метра - 1:0. След попадението гостите се активизираха и приключиха полувремето с общо девет удара против единствено един в графата на берлинчани. В 52-рата домакините удвоиха преднината си. Столичани развиха бърза акция отляво, Мариус Волф получи топката в наказателното поле и осъществя с удар в близкия ъгъл. Две минути по-късно Бен Цолински понижи от близко след ниско подаване отдясно. Домакините още два пъти вкараха топката в мрежата, само че след засади. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 5 кръг, събота 21 септември  Херта 2:1краен резулат  Падерборн