Отборът на Фортуна (Дюселдорф) спечели с 1:0 срещу гостуващия Майнц

...

Фортуна повали Майнц с късен гол

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) завоюва с 1:0 против гостуващия Майнц 05 в дуел от осмия кръг на Бундеслига. Роувен Хенингс се разписа в 82-ата минута. Домакините играха с човек повече цяло второ полувреме. През първото полувреме двата отбора насочиха общо един удар в очертанията на една от двете порти. Домакините бяха малко по-активни, само че безуспешно. В добавеното време на първата част Едмилсон Фернандеш получи втори жълт картон за рискова игра. Роденият в Швейцария футболист подвигна прекомерно високо крайници си и даже нарани своя противник. Домакините се възползваха от кадровото си преимущество и през второто полувреме се придвижиха пред наказателното поле на Майнц. Опитите им донесоха гол в последните минути на срещата. Нико Гиселман центрира на първа греда, Роувен Хенингс изпревари своя надзирател и осъществя с глава за 1:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 9 кръг, събота 26 октомври  Падерборн 16:30  Фортуна Дюселдорф