Отборът на Евертън започна похода си във ФА Къп с

...

Бенитес и Евертън отърваха кожата срещу Хъл Сити

Отборът на Евертън стартира похода си във ФА Къп с сложна победа след продължения над Хъл Сити. „ Тигрите “ и „ карамелите “ си размениха 2 гола в постоянното време, преди Андрюс Таунзенд да вкара победния гол за отбора на Рафа Бенитес.

Още в първата минута Тейлър Смит с глава даде преднина на домакините. Момчетата на Рафаел Бенитес възвърнаха паритета 20 минути след откриващото попадение, когато след многоходова композиция Демарай Грей откри далечния ъгъл на вратата на Хъл. Още 10 минути по-късно обратът бе налице – Андре Гомес засече с глава центриране на Джонджо Кени.

До края на първото полувреме не паднаха нови попадение, само че в средата на втората част Раян Лонгман направи 2:2 с необикновен гол от към 20 метра. До приключването на постоянните 90 минути не падна нов гол, което означаваше, че ще гледаме продължения.

В деветата минута на първото 15-минутно продължение Андрюс Таунзенд донесе успеха за позакъсалия в класирането на Висшата лига отбор, отбелязвайки доста хубав гол с мощен удар от 25 метра.
Източник: fakti.bg