Отборът на Дания спечели очаквано гостуването си на Гибралтар в

...

Дания преброи до 6 на Гибралтар

Отборът на Дания завоюва предстоящо гостуването си на Гибралтар в среща от група D на евроквалификациите. “Червеният динамит” “избухна” шест пъти в екзотичната страна, с цел да направи головата разлика на гибралтарци още по-ужасяваща - 0:12. Сков откри резултата след едвам шест минути игра. Кристиан Ериксен вкара по една дузпа във всяко от полувремената. Дилейни повиши на 0:4, а два гола на Гиткяер довършиха домакините.
Дания към този момент 10 мача няма проваляне. Въпреки това “червеният динамит” е втори в групата си след Ейре. Гибралтар - Дания 0:6 0:1 Сков (6) 0:2 Ериксен (34 - дузпа) 0:3 Ериксен (50 - дузпа) 0:4 Дилейни (69) 0:5 Гиткяер (73) 0:6 Гиткяер (78) ЕВРО 2020 5 кръг, четвъртък 5 септември  Гибралтар 0:6краен резулат  Дания