Отборът на Бразилия вече в 4 поредни срещи няма победа,

...

Яловата серия на Бразилия няма край, Неймар отново контузен

Отборът на Бразилия към този момент в 4 следващи срещи няма победа, откакто във втора поредна контрола, играна в Сингапур, не съумя да завоюва против отбор от Африка. След Сенегал този път беше ред на Нигерия да хване реми 1:1, като „ суперорлите” даже поведоха в резултата.

Попаденията паднаха във всяко от полувремената, само че неприятната вест за „ селесао” пристигна още в самото начало. Голямата звезда Неймар в своя 101-и дуел за родината си напусна контузен в 12-ата минута, а за момента няма информация дали се обрисува ново дълго неявяване за острието.

Нигерия имаше първата опция в срещата, като в 6-ата минута Виктор Осимен направи всеизвестен пропуск. Новата звезда на Лил получи акуратен пас в наказателното поле и стреля без ненужно закъснение, като насочи топката в долния ляв ъгъл. Вратарят Едерсон обаче сподели чудесна реакция.

След още 6 минути Филипе Коутиньо размени потърпевшия Неймар, а в 28-ата минута Габриел Жезус провокира ужасно избавяне от вратаря Франк Узохо.

Десет минути преди почивката Нигерия откри резултата. Моузес Симон овладя центриране отляво в наказателното поле и даде пас към точката на дузпата. Джо Арибо пое топката в придвижване, финтира един бранител, промъкна се около различен и от близко разстреля Едерсон – 0:1.

Бразилия изравни единствено три минути след началото на втората част. Коутиньо разигра късо корнер отдясно по офанзивата, подавайки към Даниел Алвеш. Той центрира добре в наказателното поле, където измежду купа от играчи Маркиньос се извиси и стреля отлично с глава. Топката срещна напречната греда, а Каземиро реагира пръв и направи сполучлива добавка – 1:1.

След този гол ситуациите пред вратата на нигерийците се заредиха едно след друго – в 57-ата Жезус беше отхвърлен след необикновено избавяне на Узохо, а четири по-късно Каземиро с глава разтресе рамката на вратата.

В 73-ата минута резервата Ричарлисон също проигра отличен късмет, като изстрелът му с глава мина малко над задачата.

Четири минути преди края на мача Филипе Коутиньо изпрати един от марковите си удари, но един от бранителите се намеси самопожертвователно.