Отборът на Брайтън постигна класическа победа с 3:0 при домакинството

...

Брайтън вкара три гола на Ливърпул за едно полувреме и измести червените“ от седмото място

Отборът на Брайтън реализира класическа победа с 3:0 при семейството си на Ливърпул в дуел от 20-ия кръг на британската Висша лига.

„ Чайките “ откриха резултата на „ Амекс Стейдиъм “ секунди след началото на второто полувреме. Грешно подаване на Жоел Матип към капитана на „ алените “ Джордън Хендерсън в полувината на гостите бе пресечено от Алексис Мак Алистър, който комбинира с Адам Лалана, а някогашният британски национал продължи кълбото към Каору Митома в пеналтерията на Ливърпул. Японецът пусна фалцово по диагонал подаване по земя във вратарското поле към Соли Марч, който изпревари вратаря Алисон Бекер и с едно допиране се разписа.

Брайтън удвои преднината си вв 53-ата минута. Евън Фъргюсън пусна дълго извеждащо подаване по земя към голмайстора Марч зад защитата на „ мърсисайдци “. Офанзивният футболист на домакините овладя топката малко пред границата на наказателното поле и стреля около краката на Андрю Робъртсън, разписвайки се в далечния низък ляв ъгъл на вратата, защитавана от вратаря Алисон.

Домакините направиха преднината си в срещата класическа в 82-ата минута. След осъществяване на странично мятане надълбоко в половината на „ мърсисайдци “, Соли Марч продължи топката с глава към резервата Дани Уелбек отдясно в наказателното поле на Ливърпул. Бившият състезател на Манчестър Юнайтед елегантно повдигна топката над Джо Гомес и с изстрел от въздуха прати топката в близкия низък десен ъгъл, оформяйки крайния резултат.

В класирането Брайтън събра актив от 30 точки и се изкачи на седмото място, измествайки от там точно Ливърпул, който с два пункта по-малко.