Отборът на Ботев Ваца победи третодивизионния Банско с 3:0 в

...

Ботев Враца с класически успех над третодивизионния Банско в приятелски мач

Отборът на Ботев Ваца победи третодивизионния Банско с 3:0 в четвъртата си зимна контрола. Даниел Моралес раздели футболистите на два тима, които играха по едно полувреме, като 85 минути на терена бе единствено вратарят Федерико Бариос.

Красимир Тодоров и Клери Сербер през първото полувреме и Петко Ганев през второто означиха головете за Ботев.

Мачът стартира с напън на Ботев. Още в 3-ата минута добра офанзива приключи с прекрасен пас към Клери Сербер, само че той не съумя да стигне до топката. След още 2 минути игра Краси Тодоров насочи първия прецизен удар във вратата на Банско, само че стражът се оправи.

В 12-ата минута Пламен Петров се озова на добра стрелкова позиция и шутира, само че в навън.

Минута по-късно Чавдар Ивайлов насочи прекрасен удар, само че не сполучи. Същото стори и Красимир Тодоров в 17-ата минута.

Първият гол падна в 23-ата минута. Тогава Клери Сербер даде превъзходен пас към Том Рапнуи отляво, който центрира в наказателното поле, топката се озова у Красимир Тодоров, който с прекрасен шут вкара за 1:0.

В 42-ата минута Клери Сербер имаше добра опция да вкара, само че стражът на Банско направи акробатично избавяне.

Второто попадение падна в 44-ата минута. Тогава Мирослав Маринов даде паралелен на вратата пас и от няколко метра Клери Сербер вкара за 2:0.

През втората част Даниел Моралес пусна нови 10 полеви играчи, като мястото си на терена резервира само вратарят Федерико Бариос.

В 55-ата минута Браян Мендоса стреля рисково с глава, само че изпрати топката в навън.

Третото попадение падна в 72-ата минута. Тогава Ботев имаше опция да извърши директен свободен удар. След центрирането отдясно Петко Ганев с глава вкара топката за трети път в мрежата на Банско.

Следващата инспекция е против Пирин идната събота.