Отборът на Ботев Пловдив победи с 1:0 руския Рубин Казан

...

Ботев Пловдив надви елитен руски тим

Отборът на Ботев Пловдив победи с 1:0 съветския Рубин Казан в следващата си контрола в Белек. Мартин Секулич донесе триумфа с гол в средата на първата част. Пловдивчани бяха подкрепени и от агитка, която бе пристигнала до Турция, с цел да ги поддържа.

Досега " канарчетата " изиграха три инспекции в Турция, като изгубиха от Гурбик Забже и Пакши и победиха Вейле.

Ботев откри резултата в 21-ата минута. Тогава вратарят на противника излезе, с цел да почисти един дълъг пас в предни позиции, само че в действителност подаде кълбото на Секулич, който без да се бави от въздуха я прати в мрежата.

В самия завършек на полувремето се получи неприятна обстановка с младия Ивайло Видев. Защитникът получи травма и трябваше да бъде изваден наложително от игра. През втората част срещата бе най-вече равностойна, като и двата отбора имаха по няколко положения за гол. На вратата на " канарчетата " положителни изяви имаше младият Стефан Смъркалев.

Следващата инспекция на Ботев е след два дни против Динамо Москва.