Отборът на Беларус надигра с минималното 1:0 тима на Люксембург

...

Беларус излъга Люксембург

Отборът на Беларус надигра с минималното 1:0 отбора на Люксембург в среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Единственото попадение в мача осъществя Антон Сарока в 43-ата минута, а днешният триумф изведе Беларус еднолично преди всичко в Група 2 на Лига D, където са още тимовете на Молдова и Сан Марино.

Luxembourg vs Belarus | UEFA Nations League Live Stream
Luxemburg vs Weißrussland | UEFA Nations League Live Stream

— sky.on-sports.tv (@skyonsportstv) 12 октомври 2018 година
Представителният отбор на Беларус не бе губил домашен дуел против Люксембург в последните три срещи сред двата тима, а тази линия се резервира. Домакините направляваха срещата и сътвориха няколко положителни положения за гол посредством Антон Сарока и Павел Некхайчик. До попадение за тима на Беларус се стигна в самия завършек на първото полувреме, а прецизен бе Антон Сарока, който се възползва от положително подаване на Некхайчик. През втората част гостите от Люксембург потеглиха в офанзива в търсене на изравнително попадение, а изстрели на Жерсон Родригес, Лаурант Янс на няколко пъти заплашиха вратата на домакините. В добавеното време на срещата Юри Кендиш засече положително центриране на Павел Некхайчик, само че ударът му бе блокиран от стража на гостите. Лига на нациите 3 кръг, петък 12 октомври  Беларус 1:0краен резулат  Люксембург