Отборът на Байерн (Мюнхен) записа победа с 3:2 в тазвечершната

...

Байерн вече диша във врата на Борусия след голов трилър с Аугсбург

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа победа с 3:2 в тазвечершната си аудиенция на Аугсбург в дуел от 22-ия кръг в Бундеслигата.

Резултатът бе открит с автогол на Леон Горецка, който напълно инцидентно се озова на пътя на топката и несъзнателно я изпрати в личната си мрежа, подарявайки попадение на противника. 16 минути по-късно, Кингсли Коман бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля ниско по тревата, изпращайки топката в средата на вратата за 1:1.
 Снимка 406904
Източник:

В 23-ата минута, Донг-Вон Жи, от състава на домакините, овладя доста прекрасен пас на границата на наказателното поле и заби топката под напречната греда за 2:1. Малко преди края на първото полувреме обаче, Кингсли Коман означи второто си попадение в срещата, стреляйки зад вратаря - 2:2.

В 53-ата минута, Давид Алаба донесе успеха на баварците, реализирайки за крайното 3:2.

След този триумф, Байерн (Мюнхен) събра актив от 48 точки и към този момент е единствено на две разлика от водача в класирането Борусия (Дортмунд). Аугсбург пък е 15-ти с 18.