Отборът на Барселона се върна лидерството в Ла Лига, след

...

Меси се контузи при победа на Барселона над Севиля

Отборът на Барселона се върна водачеството в Ла Лига, откакто победи досегашния лидер Севиля с 4:2 вкъщи в мач от 9-ия кръг на шампионата. Лошата вест за каталунците е травмата, която получи звездата на отбора Лионал Меси. Аржентинският талант напусна наложително терена в 17-та минута, като опасенията са, че е счупил ръката си.

Преди това петкратният притежател на топката имаше задоволително време, с цел да асистира за откриващия гол на Филипе Коутиньо и самичък да се разпише. След почивката Луис Суарес и Иван Ракитич прибавиха нови два гола за домакините, а Пабло Сарабия и Луис Муриел се разписаха за андалусийците. След този триумф първенците към този момент имат 18 точки и още веднъж са преди всичко в класирането, до момента в който Севиля се смъква до третата позиция с актив от 16 точки. След следващата си загуба през вчерашния ден Реал Мадрид е на пето място с 15 точки. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg