Отборът на България завърши наравно 0:0 като гост на Грузия

...

България стигна до равенство при визитата си на Грузия в Лигата на нациите

Отборът на България приключи наедно 0:0 като посетител на Грузия в четвъртия си дуел от група 4 на Дивизия " C " от шампионата Лига на нациите.

Мачът се игра два дни след автомобилната злополука в Тбилиси, при която пострада националът Тодор Неделев. Нападателят беше подсилен от своите съотборници, които излязоха със специфични фланелки с лика на играча преди първия съдийски сигнал.

След равенството тимът ни заема 3-о място във краткотрайното класиране на групата с актив от 3 точки. Зад нас е отборът на Гибралтар с един пункт, втори е съставът на Северна Македония със 7 точки, а водач е Грузия с 10.

Домакините започнаха нападателно срещата и още в началните секунди на дуела Кварацхелия се озова в наказателното поле на „ лъвовете “ и бе съборен от връхлитащия Андриан Краев, само че основният рефер Еспен Еспас не почете претенциите на домакините за дузпа.

В осмата минута на мача трибуните на стадиона в Тбилиси приветстваха полузащитника на България Тодор Неделев, който пострада тежко в автомобилна злополука в петък и бе опериран по неотложност.

Селекцията на краткотрайния ментор Георги Иванов сътвори първата си голова заплаха в 20-ата минута, когато Георги Миланов центрира от заобиколен свободен удар в пеналтерията на грузинците, а Георги Костадинов засече с глава, само че ударът му мина около вратата на Джоджи Лория.

След тъкмо час игра Кварацхелия бе изведен отляво в наказателното поле на България, очи в очи със стража Николай Михайлов, полузащитникът на Грузия трансферира вратаря на „ трикольорите “ само че Пламен Гълъбов почисти топката пред голлинията.

Секунди по-късно Микутадзе стреля с глава от непосредствена непосредственост, само че Михайлов показва забележителен инстикт и съумя да избави.

Десет минути преди края на постоянното време Мартин Минчев опита шанса си с удар от границата на наказателното поле на домакините, само че топката бе уловена с лекост от вратаря Лория.Отборът на България приключи наедно 0:0 като посетител на Грузия в четвъртия си дуел от група 4 на Дивизия " C " от шампионата Лига на нациите.

Десет минути преди края на постоянното време Мартин Минчев опита шанса си с удар от границата на наказателното поле на домакините, само че топката бе уловена с лекост от вратаря Лория.
Източник: cross.bg