Отборът на Аталанта победи Болоня с 2:1 като гост в

...

Аталанта надви Болоня след обрат в италианската Серия А

Отборът на Аталанта победи Болоня с 2:1 като посетител в мач от 17-ия кръг на шампионата на Италия по футбол. Аталанта заема шестата позиция във краткотрайното класиране в Серия с 31 точки, колкото имат петият и седмият, надлежно Лацио и Рома. Съставът от Бергамо нямаше победа от края на октомври предходната година, а в предходния кръг направи тъждество против Специя – 2:2

Тимът на Болоня, който позволи втора поредна загуба в шампионата, е 12-и с 19 точки в актива.

Домакините поведоха в 6-ата минута след попадение на Рикардо Орсолини, негово трето за сезона.

Аталанта стигна до триумфа след поврат през второто полувреме. Теун Коопмайнерс се разписа след мощен удар от отдалеченост за 1:1 в 47-ата минута, а в 58-ата минута 19-годишният нападател Расмус Хойлунд преодоля вратаря на Болоня Лукаш Скорупски с прецизен изстрел за победното 2:1.

За Аталанта следва домакинство на Салернитана на 15 януари, до момента в който Болоня ще гостува на Удинезе същия ден.