Отборът на Астра (Гюргево) се добра до равенство 2:2 в

...

Астра спъна ЧФР Клуж

Отборът на Астра (Гюргево) се добра до тъждество 2:2 в семейството си на ЧФР Клуж от 6-ия кръг на шампионския плейоф в шампионата на Румъния. Домакините взеха скъпа точка в борбата за третото място, до момента в който в това време попречиха на " железничарите " да се върнат на първата позиция. Българският вратар Георги Китанов още веднъж не бе в групата за отбора от Гюргево.

Гостите могат доста да съжаляват, че не взеха три точки в този мач, откакто поведоха с два гола посредством Рондон в 12-ата и Бурка в 17-ата минута.

Астра обаче съумя да стигне до равенството след автогол на Бордеяну в 31-ата и попадение на Алибек в 79-ата минута.

След този хикс ЧФР Клуж остава на 2-ото място с 37 точки, до момента в който Астра е на 3-ата позиция с 29 точки. Водач е Университатя (Крайова) с 38 точки.