Отборът на Асоциацията на българските футболисти, съставен от свободни агенти,

...

Свободните агенти паднаха драматично от Славата

Отборът на Асоциацията на българските футболисти, формиран от свободни сътрудници, загуби от втородивизионния Струмска популярност с 3:4 в контрола, която се игра през днешния ден на стадиона в Радомир. Спарингът бе част от подготовктелния лагер на играчите на треньора Румен Стоянов, които сега са без професионални контракти и си търсят клубове за новия сезон.

Домакините от Струмска популярност поведоха с 2:0 още до 32-ата минута. Александър Аспарухов откри резултата в 25-ата минута след недоразумение в защитата на тима на АБФ. В 32-ата Иво Стоянов се разписа от дузпа за 2:0.

До края на първото полувреме обаче свободните сътрудници съумяха да стигнат до цялостен поврат в резултата. В 40-ата минута Николай Хаджиниколов центрира от корнер и Петко Петков засече с глава в мрежата за 2:1.

В 43-ата минута Петко Петков бе съборен в наказателното поле, а Хаджиниколов осъществя отсъдената дузпа за 2:2.

В последната минута на първата част Петко Петков вкара втория си гол в мача, засичайки с крайник центриране от десния фланг.

Пет минути след почивката Струмска популярност изравни резултата. Николай Ганчев бе изведен зад защитата на гостите и прати топката в мрежата за 3:3. Победното 4:3 фиксира Александър Аспарухов в 70-ата минута.

Десет минути преди края отборът на АБФ отбелаза гол посредством Борислав Трендафилов, само че попадението бе анулирано от съдията поради противоречив фаул в офанзива.