От 7 до 15 август в изложбените зали на НПГГСД

...

В Тетевен се проведе XXXV-ят Шахматен турнир „Тетевен оупън 21”

От 7 до 15 август в изложбените зали на НПГГСД „ Сава Младенов ” в гр. Тетевен се организира XXXV-ят Шахматен шампионат „ Тетевен оупън 21 ”. Турнирът е регистриран във FIDE и е годен за интернационално ЕЛО. Той се организира в 9 кръга по Швейцарска система, а в него взеха присъединяване 72-ма шахматисти. Организатори на проявата бяха ШК „ Ан Пасан ”, ШК „ Етър ” и ШК „ ЕЛИТ ”, със съдействието на Община Тетевен.

Събитието бе намерено на 7 август от зам.-кмета на Община Тетевен – Красимир Красимиров, който направи първия ход в надпреварата. Той приветства участниците и им пожела триумф.

Честта да награди спечелилите в края на шампионата имаше кметът на Община Тетевен – доктор Мадлена Бояджиева. Тя поздрави всички състезатели за представянето им, като пожела здраве и доста бъдещи триумфи. Д-р Бояджиева получи плакет от Българската федерация по шах с признателност за финансовата поддръжка за провеждането на обичайния шахматен шампионат.

При сеньорите на първа позиция се класира Иван Янакиев, втори се подреди Георги Попов, а трети остана Светослав Симеонов. При дамите първото място завоюва Петя Караиванова.

Диляна Иванова пък стана първа при девойки до 14 години. Никола Великов завоюва първото място при юноши до 14 години, Светлен Иванов остана втори.

Ралица Илиева се класира първа при девойките до 18 години, а Симеон Тодев стана първи при юношите до 18 години.

При момчетата до 10 години на първата позиция се класира Александър Атанасов, а второто място си разделиха Михайл Панайотов и Боян Петров.

При локалните шахматисти 1-то място бе за Евгени Бърдарев, втори се подреди Димитър Димитров, а трети остана Маргарит Ничев.

Наследниците на Алекси Милев /създател на шампионата в Тетевен през 1979г./ подариха 500 лева, разпределени като специфични награди за няколко от участниците.