Осемкратният шампион Роджър Федерер загуби сет на старта на тазгодишното

...

Федерер загуби сет при старта си на Уимбълдън, Тийм отпадна от състезанието

Осемкратният първенец Роджър Федерер загуби сет на старта на тазгодишното издание на шампионата, само че въпреки всичко се класира за втория кръг след победа над южноафриканеца Лойд Харис с 3-6, 6-1, 6-2, 6-2
22-годишният Харис стартира въодушевено дуела и проби рано противника си, след което сподели здрави нерви и затвори първия сет на личен сервис.
С началото на втората част Федерер наложи тотална доминация на корта и до края на мача даде единствено пет гейма на съперника си, с цел да стигне до крайния триумф след час и 50 минути игра.
Швейцарският маестро показва доста солидна игра, като приключи срещата с 8 аса, 41 печеливши удара и едвам 14 непредизвикани неточности. Световният номер 3 бе съвсем непогрешим при излизанията на мрежата, като завоюва 29 от 31 офанзиви напред.
Във втория кръг Федерер, за който това е 21-во присъединяване в Ол Ингланд Клъб, ще срещне квалификанта Ноа Рубин от Съединени американски щати или участващия с уайлд кард британец Джей Кларк.
Изненадите в мъжката скица на Уимбълдън пък продължиха и във втория ден на шампионата, откакто петият подложен Доминик Тийм загуби мача си от първия кръг на конкуренцията против американеца Сам Куери с 6-7(4), 7-6(1), 6-3, 6-0.
Вчера от шампионата отпаднаха двамата тенисисти от топ 10 на международната класация - Александър Зверев и Стефанос Циципас, а през днешния ден тяхната орис последва и финалистът от Ролан Гарос.
В първия сет не се стигна до пробиви, само че Тийм съумя да се наложи в тайбрека със 7-4, с цел да поведе резултата. Във втората част функциите се размениха и още веднъж нямаше пробиви, само че този път Куери господства в тайбрека и го взе със 7-1.
В идващите два сета американецът тотално надигра противника си, като в четвъртата част Тийм завоюва едвам пет точки и в последна сметка Куери стигна до успеха след два часа и 29 минути игра.
По този метод Куери се класира за втория кръг на конкуренцията, където ще срещне чилиеца Кристиан Гарин или Андрей Рубльов от Русия.
Източник: actualno.com