Олимпик Марсилия и Лил завършиха при резултат 1:1 в мач

...

Марсилия и Лил не се победиха в динамичен мач на Велодром

Олимпик Марсилия и Лил приключиха при резултат 1:1 в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1. На личния си „ Велодром “ домакините имаха чудесна опция да се изравнят по точки с втория Ница.

Срещата не стартира добре за отбора на Хорхе Сампаоли, като в 15-ата минута Свен Ботман откри за френския първенец след положително осъществяване с глава. Малко след половин час игра Бенжамин Андре остави „ кучетата “ с човек по-малко на терена поради втори жълт картон, изкаран за нарушаване против Матео Гендузи. До края на полувремето и през втората част, картинката на терена бе една и съща – тимът от Лазурния бряг атакуваше, а Лил се защитаваше и чакаше своите шансове на контраофанзива.

Чак в 75-ата минута Ченгиз Юндер съумя да възвърне равенството след заучено осъществяване от ъглов удар и прекрасен удар с по-слабия си десен крайник.

В последния четвърт час Марсилия усили натиска си съществено, само че както през миналите над 40 минути и числено преимущество, централните бранители в отбора на Лил – Свен Ботман и Жозе Фонте стопираха всичко най-опасно пред вратата на Иво Гърбич.