Олимпиакос спечели дербито на Гърция от седмия кръг, надделявайки с

...

Олимпиакос оглави класирането в Гърция след успех в дербито с ПАОК

Олимпиакос завоюва дербито на Гърция от седмия кръг, надделявайки с 2:1 над Паок.

Домакините изиграха доста мощно първо полувреме, в което съумяха да доближават до задатък от два гола.

Първо в 22-ата минута Агибу Камара стреля от границата на наказателното поле, след което топката влетя в мрежата на Александрос Паскалакис.

Десет минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Йоргос Масурас получи в наказателното поле, след което с превъзходен изстрел по земя удвои преднината на отбора си.

В 36-ата минута Андрия Живкович можеше да понижи резултата, само че стреля около десния непряк дирек.

Олимпиакос можеше да направи резултата типичен при започване на второто полувреме, само че Александрос Паскалакис направи превъзходно избавяне след изстрел на Агибу Камара.

Девет минути преди края на дуела ПАОК понижи резултата след демонстрация на страховит голов усет от страна на Томас Мург.

До края на дуела гостите притиснаха противника си, само че не съумяха да стигнат до равенството. С успеха Олимпиакос оглави класирането с актив от 17 точки, до момента в който ПАОК е трети с четири по-малко.