Нюкасъл спечели срещата-реванш с Рочдейл от третия кръг на турнира

...

Нюкасъл взе реванша с Рочдейл и продължава в 4-ия кръг на ФА Къп

Нюкасъл завоюва срещата-реванш с Рочдейл от третия кръг на шампионата за ФА Къп.

" Свраките " се постановиха над съперниците си с 4:1 и не престават в идващия стадий от конкуренцията.

Точни за спечелилите бяха Лонгстаф, Жоелинтон и Алмирон, а също така О`Конъл си означи злополучен автогол и спомогна за това триумфът на домакините да стане още по-категоричен.
 Снимка 461582
Източник:

За гостите се разписа Уилямс.

" Черно-белите " си бяха взели поука от предходната борба и очевидно бяха надалеч по-съсредоточени този път, в сравнение с при равенството 1:1 в срещата на 4-и януари.
 Рочдейл доближи до преиграване против Нюкясъл

Бърнли се оправи елементарно с Питърбъро в третия кръг от ФА Къп

Натискът на " свраките " стартира през цялото време на мача и продължи с всичка мощ през първите 45 минути. Те се оказаха и решителни за крайния процес на конфликта.

В 17-ата минута О`Конъл нямаше шанс и прати топката във вратата на личния си пазач за 0:1.

Само 3 минути по-късно и Лонгстаф бе прецизен, удвоявайки преднината на своя състав.

Алмирон вкара за 3:0 още 6 минути по-късно, като шокът за гостите бе цялостен и те капитулираха.
 Снимка 461583
Източник:

Играчите на Рочдейл не съумяха да се възстановят, само че през второто полувреме доближиха до отбелязване на почетно попадение. Негов създател в 86-ата минута стана Уилямс. Четири минути преди този момент пък последният гол за домакините бе осъществен от Жоелинтон.

Така Нюкасъл продължава в идващия стадий от шампионата, за наслада на своите почитатели.