Нюкасъл победи Арсенал с 2:0 на Сейнт Джеймсис Парк“ в

...

Нюкасъл отряза пътя на Арсенал за Топ 4

Нюкасъл победи Арсенал с 2:0 на „ Сейнт Джеймсис Парк “ в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. " Свраките " изиграха още един мощен мач и с голове след почивката записаха влиятелна и заслужена победа, която зарадва най-много съперниците на лондончани от Тотнъм. Хората на Микел Артета разочароваха с представянето си.

" Шпорите " остават четвърти с 68 точки, до момента в който Арсенал е пети с 66. В последния си мач отборът на Антонио Конте гостува на изпадналия от дълго време Норич, до момента в който " артилеристите " ще одобряват Евертън. Нюкасъл към този момент има 46 точки и може да приключи в Топ 10, което изглеждаше немислимо след първите месеци от акцията.

В 20-ата минута Сака взаимодейства с Йодегор и стреля, само че Дан Бърн блокира изстрела му. В 36-ата пък Сен-Максимен стреля рисково, само че Рамсдейл съумя да избие. Паузата обаче разумно пристигна при 0:0.

Резултатът бе открит в 55-ата минута. Жоелинтън от състава на " свраките " бе изведен чудесно по левия фланг на нападението и центрира остро в наказателното поле към Калъм Уилсън, а в опит да почисти топката, бранителят на " артилеристите " Бен Уайт с шпагат си означи безразсъден автогол.

Домакините нанесоха решителния си удар пет минути преди края на постоянното време, когато Калъм Уилсън бе изведен очи в очи против стража на гостите Аарън Рамздейл и стреля, само че вратарят на Арсенал избави, а при добавката Бруно Гимараеш означи в опразнената врата.
Източник: dnesplus.bg